Mé dýmky

Dýmky, které se u mě sešly za posledních pár let (1996–2006):


Barling – 4175 (Standard)

Moje první dýmka. Vybral jsem si ji v Baker Street a následně dostal od rodičů jako dárek k osmnáctinám. Má velmi úzký kotlík – pouhých 17 mm. Je lehká, se subtilním náústkem, snadno se drží v zubech. Po delším hledání vyhrazena pro Brown No.4.
(První číslice v označení dýmky je velikost (2–6), další tři číslice označují tvar.)


Savinelli – 677 ks Roma Lucite

Tahle Savinelli Roma toho se mnou taky dost prožila. Dříve jsem z ní kouřil aromatiky, potom SG Perfeciton a teď lehčí latakie typu Squadron Leader.


Butz Choquin – Balzac

Francouzský churchwarden je trošku nepraktický, takže na něj dojde jen jednou za čas, ke knížce nebo k filmu. Má velký kotlík, který si žádá alespoň dvě hodiny. Přestože nemá nijak zvlášt tenkou stěnu, dost se rozpaluje.


Peterson of Dublin – Baskerville

Jedna z kolekce Sherlock Holmes – hezká kresba dřeva i dobrý tvar, mohu ji nechat jen tak viset v puse. Bohužel je hodně nadvrtaná a tak je nutno věnovat dokouření zvláštní pěči. Dýmku jsem lehce upravil – má zvednuté dno karbonovou vrstvou, takže je teď dokouření bez problému.


Peterson of Dublin – 264 Kildare

Peterson s 39 mm hlubokým „komínem“. Chvíli trvalo, než jsme se sžili. Dýmka si vyžádala několik úprav – převrtání kanálku a zalícování přesahujícího stříbrného kroužku. Nevyhovující P-lip jsem předělal na klasický fishtail.
Nacpávám latakie od Dunhilla.


Savinelli – 673 ks Alligator

Další Savinelli, zatím stejně jako její starší sestřička, určena pro lehčí latakie – Sqadron Leader, Skiff Mixture…


Jirsa – 36 (Select)

Když jsem po dlouhé době zavítal do Království dýmek, abych koupil na vyzkoušení nějakou směs s latakií, chtěl jsem se "jenom" podívat. Ale zalíbila se mi tak moc, že už jsem s ní odešel. A dobře jsem udělal.
Určeno pro Black XX.


Jirsa – 24 (Select)

Tenhle podivný model jsem už dlouho chtěl mít. Přestože jsem zastánce tradičních křivek a starý konzervativec, tenhle tvar mi připadá elegantní a vyvážený. Navíc mi perfektně sedne do ruky.
Určeno výhradně pro Old Gowrie.


Jirsa – 14 (Select)

Nevinná návštěva prodejny De Lamott se trochu zvrhla. Dostal jsem nabídku, kterou nebylo lze odmítnout, a tak jsem odkráčel nejen s touhle bent rhodesian, ale ještě s č. 24. A jako bonus jsem nafasoval paklík čističů.
Nacpávám Sqadron Leader, EMP, Standard, MM965, Royalty…

Komentáře