Oprava kytarového komba Vox AC30CC1

Problém s pružinovým reverbem: nejprve byl v signálu silný brum, později už byl slyšet jen brum samotný. Typické DoDo.

Když se porucha objevila, byl vadný kus reklamován a vyměněn za nový. U nového kusu pak nastala porucha rovněž. Po otevření komba mě čekalo překvapení:

Komentáře 2

 1. #1
  Pumpička 06. 03. 2011 @ 11:42

  Vzhledem k tomu, že právě já jsem tou postiženou osobu, rád bych napsal pár řádků k předmětnému problému.

  V první řadě bych i přes tuto chybovost velmi rád vyzdvihl kvality tohoto aparátu, neboť nejsem sám, kdo si myslí, že starý dobrý Vox patří ve světě kytarových aparátů k tomu nejlepšímu, co se dá za tento peníz pořídit. Horší stránkou věci je fakt, že výroba byla z Anglie přesunuta do Číny. Bohužel výstupní kontrola čínského výrobce naprosto selhala.

  Když jsem si svou první AC30 hrdě přinesl domů a po zapojení uslyšel první hřejivé tóny, byl jsem si naprosto jist, že tohle je aparát, který jsem tak dlouho hledal. Křišťálový zvuk, odezva úhozu, prostě vše! Ovšem jen do té doby, než byl sešlápnut reverb. Místností se rozlehl brum nevídaných rozměrů… A tak jsem velmi rozhořčen jel aparát vrátit. Bylo mi řečeno, že u tohoto aparátu tento problém slyší poprvé, a bez jakýchkoliv průtahů jsem dostal nový kus. Reklamace zafungovala spolehlivě, a proto u tohoto prodejce (nebudu jmenovat) zůstanu i nadále. Po rozbalení a zapojení nového kusu jsem byl opět v sedmém nebi a vše fungovalo tak, jak má.

  Aparát jsem měl doma v bytě cca půl roku, aniž bych s ním pohnul byť jen o milimetr! Problém nastal, když jsem ho naložil do auta a odvezl do zkušebny. Bác, po zapojení stejný problém. Co teď? Jak je to možné? Dvakrát ta samá chyba? U stejného komba? Reklamovat? Každý týden jiný kus? Nesmysl. Tady už může pomoci jen můj dvorní technik Hans! Když mi po otevření popsal předmětný problém, nevycházel jsem z úžasu o jakou jde banalitu! Zkrátka, jak je z fotek výše patrno, při naklonění komba v určitém úhlu stínící feritový váleček vytáhne konektor reverbu z protikusu. Neuvěřitelné… Po zkonstruování takového aparátu se při výstupní kontrole opomene taková nedbalost!

  Shrnuto podtrženo, pokud někoho z vás potká u tohoto komba stejný problém, věřte, že to na 99 % bude pouze povytažený konektor. Oprava: zastrčit konektor zpět do maminky a zafixovat feritový váleček tak, aby se při otřesech nepohnul.

  Honzo, ještě jednou velký dík! A vám soudruhům z čínské provincie Voxu, polepšete se!

 2. #2
  Kuba 04. 05. 2014 @ 21:24

  Soudruzi z čínské provincie mají smysl pro humor!